Aktualności

Strona główna / Aktualności
Jak zamontować Poliwęglan Lity – Poradnik

Jak zamontować Poliwęglan Lity – Poradnik

Planujesz zaaranżować teren i wykonać zadaszenie tarasu, które ochroni Twoje meble ogrodowe przed słońcem i deszczem, zapewni wszystkim domownikom odpowiednie bezpieczeństwo, a jednocześnie będzie wyglądało bardzo estetycznie? Odpowiedzią na Twoje potrzeby są płyty z poliwęglanu litego. Dowiedz się więcej, poznaj właściwości i zalety tego materiału i sprawdź, jak skutecznie zamontować poliwęglan lity. Poliwęglan lity – właściwości i charakterystyka Poliwęglan lity to wysokogatunkowy materiał o bardzo dobrych właściwościach. Wyróżnia go m.in. duża odporność na czynniki zewnętrzne. Jest on odporny na uderzenia gradu czy kamieni, a nawet młotka. Z uwagi na swoje właściwości płyty nie pękają i nie ulegają uszkodzeniom. Materiał charakteryzują...

Szklarnia modułowa – najlepsza opcja pod przyszłą rozbudowę cieplarni!

Szklarnia modułowa – najlepsza opcja pod przyszłą rozbudowę cieplarni!

Świeżutkie warzywa z przydomowego ogródka nie tylko smakują lepiej, ale są przede wszystkim zdrowsze od tych, które znajdziemy w okolicznych supermarketach. Jeżeli uprawiamy je bowiem jedynie z wykorzystaniem metod naturalnych, możemy mieć pewność, że nie zawierają żadnych dodatkowych substancji mogących niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu.

Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu – czy warto?

Wielu amatorów ogrodnictwa i hodowli roślin zastanawia się, z jakiego materiału budować szklarnię. Coraz większą popularnością ostatnimi czasy cieszą się konstrukcje wykonane z poliwęglanu komorowego stanowiące alternatywę dla obiektów szklanych. Dziś mówimy o tym, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Warzywa z własnego ogrodu

Warzywa z własnego ogrodu

Warzywa z własnego ogrodu – co może być smaczniejsze i bardziej naturalne? Dlatego hit ostatnich lat – szklarnie z poliwęglanu. Wydaje się, że niezawodna stalowa konstrukcja ramy jest idealna do zastąpienia drewnianej belki, a komórkowego poliwęglanu – łatwo tłuczonego szkła i krótkotrwałego filmu. Ale w praktyce wszystko jest trochę bardziej skomplikowane.

Płyty poliwęglanowe i ich wykorzystanie w budownictwie

Płyty poliwęglanowe i ich wykorzystanie w budownictwie

Lekkie, elastyczne i niedrogie w produkcji tworzywa sztuczne coraz częściej zastępują tradycyjne materiały w najróżniejszych zastosowaniach, od przemysłu opakowaniowego przez reklamę po budownictwo. Jednym z najpopularniejszych tworzyw syntetycznych w branży budowlanej jest właśnie poliwęglan, który pod postacią płyt wykorzystuje się do wznoszenia rozmaitych konstrukcji wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Różnice między szklarnią poliwęglanową, a tradycyjną

Różnice między szklarnią poliwęglanową, a tradycyjną

Wiosenna pogoda dopisuje, zatem czas najwyższy na postawienie szklarni w ogrodzie. Jeśli chcesz hodować dorodne warzywa i owoce oraz bujne sadzonki kwiatów, postaw na sprawdzone rozwiązania. W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat tradycyjnych tunelów z folii oraz nowoczesnych szklarni z poliwęglanu. Poznaj szczegóły i wybierz najlepszy wariant dla siebie.